Biedronki - wizyta w Bibliotece Publicznej w Wiskitkach

Biedronczeki w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom , udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Wiskitkach. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego bibliotekarka pani Anna Smolarek przeczytała nam dwie baśnie Andersena.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie :)

Komunikat 2018-01-24, 23:00 | autor: Magdalena Banaszek