Biedronki / Planetarium astronomiczne

16.11.2014 Biedroneczki mogly z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne "WOOOW!!!" i inne okrzyki zachwytu.
Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych.
W zaciemnionym wnętrzu odbyła się ciekawa projekcja, dzięki której dzieci poznali również fazy księżyca, znaki zodiaku, układ planet i wiele innych astronomicznych procesów.
Komunikat 2017-12-04, 23:42 | autor: Magdalena Banaszek